• کارخانه : 02637779451 فروش : ۰۲۶۳۲۵۱۷۹۹۱
  • شماره همراه فروش: 09371579036
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار و مقالات

اوره پوشش دار|کود شیمیایی اوره برای برنج


اوره پوشش دار

اوره پوشش دار؛ شرایط مرطوب‌تر در سال‌های اخیر به سؤالات بیشتری در مورد اوره پوشش داده شده با پلیمر منجر شده است. اوره پوشش داده شده با پلیمر یک گرانول اوره است که با پلیمری پوشانده شده است که آزاد شدن اوره در خاک را کند می کند. در دسترس ترین محصول اوره با پوشش پلیمری در بازار برای کشاورزی تولیدی ESN است. مهمترین چیزی که باید در مورد اوره پوشش داده شده با پلیمر بدانیم این است که مانند نیتراپیرین یا DCD یک مهارکننده نیست.

شرکت مهرگان مکمل برتر البرز انواع مکمل های خوراک دام را مطابق با بالاترین استاندارد و کیفیت روز دنیا تولید و عرضه می کند. برای تهیه انواع مکمل خوراک دام مانند اوره آهسته رهش و  گلوکز محافظت شده در گاو های شیرده با ما تماس بگیرید.Coated urea/اوره پوشش دار

دما و رطوبت

با اوره پوشش داده شده با پلیمر، اوره از طریق انتشار آزاد می شود. آب از طریق پوشش پلیمری پخش می شود و اوره داخل آن را حل می کند. با گذشت زمان، اوره از طریق پوشش به خاک پخش می شود و در آنجا به اشکال نیتروژن (N) در دسترس گیاه تبدیل می شود. در این فرآیند باید به چند نکته توجه کرد. اولاً، پوشش به خودی خود تجزیه می شود و اوره را آزاد می کند. اغلب هنوز هم می توانید پوشش های خالی را در پایان فصل رشد در مزرعه پیدا کنید، اما در نهایت تجزیه می شوند. دوم، در حالی که رطوبت خاک برای فرآیند انتشار مهم است، سرعت این فرآیند توسط دما کنترل می شود. دماهای سردتر باعث کاهش ترشح اوره می شود.

 

ایده خوبی است که هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا اوره پوشش داده شده با پلیمر ممکن است در برنامه مدیریت مواد مغذی شما قرار بگیرد یا خیر، دما و رطوبت را در نظر بگیرید. برای مثال، اگر نیتروژن را در اوایل بهار زمانی که هوا سرد است مصرف می‌کنید، برای محصولاتی مانند گندم زمستانه، احتمالاً اوره با پوشش پلیمری نباید تنها منبع نیتروژن باشد. کاربرد N برای ذرت انجام شده است، استفاده از 100% ESN ممکن است بهترین گزینه نباشد، زیرا هدف این است که حداقل مقداری N فوراً در دسترس باشد. از سوی دیگر، کاربردهای پیش از کاشت با ESN می‌تواند برای محافظت از N در مناطقی از مزرعه که احتمال تلفات N در آن‌ها بیشتر است، مانند ناحیه پایین‌تری که تمایل به مرطوب‌تر شدن دارد، مفید باشد.

برنامه پاییز در مقابل بهار

یک سوال تکراری در مورد اوره پوشش داده شده با پلیمر این است که آیا منبع بهتری برای استفاده اوره در پاییز نسبت به خود اوره است؟ تحقیقات ما نشان می دهد که استفاده از اوره پاییزی در بعضی مکان ها توصیه نمی شود، به خصوص اگر در حال پخش و ترکیب آن با سود بیشتری همراه است.در مطالعات ما، کاربردهای اوره در پاییز منجر به تلفات قابل توجهی در عملکرد نسبت به کاربرد بهاره می شود و کاربرد پاییزه به کود نیتروژن بیشتری برای به حداکثر رساندن عملکرد نسبت به کاربرد بهاره نیاز دارد. حتی زمانی که اوره نواری را در پاییز زیرسطح می‌کنیم (با یا بدون بازدارنده نیتریفیکاسیون)، بازده هرگز بالاتر از پخش بهاره قبل از کاشت و کاربرد اوره ترکیبی نیست.

 

در تئوری، استفاده از اوره پوشش داده شده با پلیمر باید بهتر از اوره بدون پوشش عمل کند، با این حال، شواهد محدود است. در بسیاری از مطالعات در چندین منطقه مختلف  در طول پنج سال گذشته، شاهد بودیم که استفاده از ESN در پاییز باعث افزایش عملکرد ذرت در مقایسه با اوره پاییزی فقط در حدود 25٪ مواقع شد. با این حال، به طور میانگین در کل مطالعه، کاربرد پاییزی ESN عملکرد کمتری نسبت به کاربرد اوره قبل از کاشت بهاره ایجاد کرد. البته در این مطالعات کاربردهای پاییزی پس از تثبیت دمای خاک در دمای 50 درجه فارنهایت یا سردتر انجام شد. استفاده پاییزی اوره به هر شکلی (بدون پوشش، پوشش دهی شده با پلیمر، یا با بازدارنده نیتریفیکاسیون) بدون توجه به روش قرار دادن مشکل ساز است.

Coated urea/اوره پوشش دار

بیشتر بخوانید: فروش اوره دامی، اوره کندرهش، اوره دامی

به حداقل رساندن هزینه، حداکثر کردن سود

مشکل دیگر اوره پوشش داده شده با پلیمر این است که قیمت هر نیتروژن بیشتر از اوره است. بنابراین، باید از نظر صرفه جویی در هزینه از کاهش نرخ کاربرد N یا افزایش بازده ناشی از تلفات کمتر N سودی را به همراه داشته باشد. به این دلایل، مهم است که به دقت در نظر بگیرید که ESN می تواند بیشترین سود را به شما بدهد. در مطالعات ما، رایج‌ترین وضعیتی که ما شاهد بازگشت قابل توجهی از کاربرد ESN هستیم، زمانی است که چشمه‌های بسیار مرطوب یا خاک‌هایی داریم که پتانسیل از دست دادن نیتروژن در آن‌ها بسیار زیاد است. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که، هنگام استفاده از ESN، نیازی نیست که هر هکتار را به یک شکل مدیریت کنید. استفاده از ترکیبات مختلف ESN و اوره بر اساس شرایط خاک می تواند راهی برای به دست آوردن بیشترین سود و در عین حال کاهش هزینه کلی باشد.

 

اگر برنامه‌های تقسیم‌بندی را انجام می‌دهید، جایی که بخشی از میزان N شما قبل از کاشت و بقیه در سایدرس اعمال می‌شود، به یاد داشته باشید که ESN بیشترین سود را در قبل از کاشت، زمانی که پتانسیل بیشتری برای از دست دادن N وجود دارد، به شما می‌دهد. استفاده از اوره در کناره‌ها اطمینان حاصل می‌کند که N در زمان نیاز محصول در دسترس است و از آنجایی که اوره ارزان‌تر است، هزینه کلی کاربرد را کاهش می‌دهد. یک مطالعه هفت ساله در جنوب غربی مینه سوتا نشان داد که کاربرد تقسیم شده نسبت به برنامه قبل از کاشت برتری ندارد. با این حال، در مقایسه با کاربردهای اوره بدون پوشش، با استفاده از ESN در کاربرد قبل از کاشت (چه به صورت یک برنامه یا همراه با یک برنامه جانبی اوره)، افزایش مداوم در عملکرد ذرت و کاهش از دست دادن نیتروژن مشاهده شد. بر روی خاک های شنی آبیاری شده، یک مطالعه نشان داد که اوره تقسیم شده (بهترین شیوه مدیریت توصیه شده ما برای این خاک ها) بهتر از یک پیش کاشت بهاره ESN بدون کاربرد سایدرس است. با این حال، یک کاربرد ESN قبل از کاشت بهار بهتر از همان کاربرد اوره عمل کرد.