• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اوره کندرهش|اوره کند رهش در تغذیه ی نشخوارکنندگان


اوره کندرهش

اوره کندرهش که به آهستگی در شکمبه آزاد می گردد، می توانند به عنوان جایگزینی برای اوره معمولی در منبع غذایی نشخوارکنندگان استفاده گردد. به عنوان یک منبع ازتی از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفت. یکی از دلایلی که از آن زیاد استفاده می شد، قیمت ارزان تر هر واحد نیتروژن آن در مقایسه با منابع دیگر می باشد. از آنجا که این نوع از اوره در شکمبه سریع تجزیه می شود و به آمونیاک تبدیل می شود. از اوره کند رهش کم تر در جیره ی غذایی استفاده می کنند.

برای خرید اوره کند رهش اینجا کلیک کنید و فرم ثبت سفارش را پر کنید و یا با ما تماس بگیرید.


دانلود کاتالوگ

با اینکه برای اوره کندرهش بازار تقاضا وجود دارد و همچنین خاصیت تجزیه پذیری سریع در شکمبه آن زیاد است، شرکت ها و محققین مختلفی تلاش می کنند تا محصولی را تولید کنند که این محصول دارای خاصیت تجزیه پذیری پایینی باشد.

urea/اوره کندرهش

مزیت اوره کند رهش

اوره آهسته رهش به عنوان یك منبع پروتئین ارزان می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای كنجاله سویا شود كه سالانه برای وارداتش ارز زیادی پرداخت می شود. کوشش هایی برای دسترسی به اوره کند رهش در شکمبه برای کنترل نرخ آزاد شدن آن به صورتی که به موازات هضم کربوهیدارت ها باشد انجام شده است.

ترکیبات اوره کندرهش که به کندی در شکمبه آزاد می گردند، می توانند به عنوان جایگزینی برای اوره معمولی در منبع غذایی نشخوارکنندگان استفاده گردند. در دهه ی اخیر ، ویژگی کند رهش کردن اوره با استفاده از محدوده کننده های اوره برای سوبسترا، مثل کلرید کلسیم برای کنترل سرعت آزاد شدن آمونیاک از اوره مورد توجه است. ترکیبات اوره کند رهش، به علت توانایی بالقوه شان در کاهش دادن انتشار آمونیاک بعد از غذا خوردن، اوج غلظت آمونیاک در شکمبه را که منجر به استفاده ناکارآمد آن به واسطه میکروارگانیسم های شکمبه و افزایش جذب آن از شکمبه می گردد، کاهش می یابد.

از طرف دیگر استفاده از ترکیبات اوره کندرهش انتشار آمونیاک بعد از غذا خوردن را کاهش می دهد و به این طریق اوج غلظت آمونیاک در شکمبه را که باعث به کارگیری ناکارآمد آن به واسطه میکروارگانیسم های شکمبه و افزایش جذب آن از شکمبه می گردد.

Urea slow release/اوره کندرهش

پایداری تغذیه اوره آهسته رهش در تولید لبنیات

اوره آهسته رهش (SRU) یک منبع نیتروژن غیر پروتئینی پوشش داده شده (NPN) برای تامین پروتئین تجزیه پذیر شکمبه در تغذیه نشخوارکنندگان است.

اوره یک ترکیب NPN است که می تواند برای تامین RDP در جیره نشخوارکنندگان استفاده شود. هزینه اقتصادی اوره باعث افزایش علاقه به استفاده از آن به عنوان جایگزین جزئی از منابع پروتئین گیاهی، مانند کنجاله سویا (SBM) برای تامین RDP شده است.

با این حال، استفاده از اوره در تغذیه نشخوارکنندگان به دلیل هیدرولیز سریع آن به NH3 در شکمبه محدود است، که بیش از نرخ تخمیر کربوهیدرات در شکمبه است. عدم توازن بین تولید NH3 شکمبه و انرژی قابل تخمیر در دسترس می تواند تأثیر منفی بر کارایی سنتز MCP داشته باشد.

در نتیجه، این شرایط مقدار خروجی MCP را کاهش می دهد که ممکن است دسترسی پروتئین قابل متابولیسم برای تولید شیر را مختل کند. علاوه بر این، هیدرولیز سریع اوره در شکمبه می تواند کارایی استفاده از نیتروژن را کاهش دهد .هیدرولیز سریع اوره همچنین می تواند غلظت NH3 خون را افزایش دهد و خطر سمیت NH3 را افزایش دهد.

برای کاهش مشکلات مربوط به تغذیه اوره، از فناوری‌های پوشش برای تولید محصولات اوره آهسته رهش (SRU) استفاده شده است که می‌تواند تخریب اوره و انتشار NH3 را در شکمبه کنترل کند. این می تواند تولید NH3 شکمبه ای را با هضم انرژی بهبود بخشد و اثر متابولیک سم زدایی NH3 به اوره در کبد را کاهش دهد.

مطالعات گسترده کارایی SRU را به عنوان یک منبع NPN نشان داده است که کارایی جذب N شکمبه، سنتز پروتئین میکروبی، هضم فیبر را بهبود می بخشد و در نتیجه تولید شیر و گوشت نشخوارکنندگان را بهبود می بخشد.

Urea slow release/اوره کند رهش

متا آنالیز اثرات مکمل اوره آهسته رهش بر عملکرد گاو گوشتی

RDP رژیم غذایی از ترکیبات نیتروژنی مشتق شده است که هم از منابع نیتروژن غیر پروتئینی (NPN) و هم از پروتئین واقعی محلول از منابع پروتئین گیاهی و حیوانی تشکیل شده است. منابع NPN معمولاً ارزان‌تر از منابع پروتئین واقعی هستند و اوره با درجه خوراک اغلب در دسترس‌ترین منبع NPN مورد استفاده در جیره‌های نشخوارکنندگان است.

با این حال، استفاده از اوره در رژیم غذایی به دلیل هیدرولیز سریع آن به آمونیاک، بیش از نرخ تخمیر کربوهیدرات در شکمبه، محدود . عدم هماهنگی بین تولید آمونیاک شکمبه و در دسترس بودن انرژی قابل تخمیر بر کارایی عملکرد MCP تأثیر منفی می گذارد. در نتیجه، این شرایط میزان خروجی MCP را کاهش می دهد که ممکن است دسترسی پروتئین قابل متابولیسم را برای اهداف تولید در نشخوارکنندگان کاهش دهد.

هیدرولیز سریع اوره در شکمبه ممکن است غلظت آمونیاک خون را افزایش دهد و خطر سمیت آمونیاک و اثرات منفی سلامت مرتبط با آن را در نشخوارکنندگان افزایش دهد. علاوه بر این، هیدرولیز سریع شکمبه ای منابع NPN، از جمله اوره، می تواند کارایی استفاده از نیتروژن (N) را کاهش دهد و در نتیجه باعث افزایش دفع نیتروژن و تبخیر آمونیاک از کود و در نتیجه اثرات منفی زیست محیطی شود.
در طول سه دهه گذشته، فناوری پوشش برای تولید محصولات اوره آهسته رهش (SRU) که در شکمبه با سرعت کمتری تجزیه می‌شوند، با ادعاهای بالقوه در مورد بهبود هماهنگی آمونیاک شکمبه با هضم انرژی برای سنتز پروتئین میکروبی استفاده شده است. این محصولات معمولاً برای تغذیه همه گونه های نشخوارکننده (گاو، گاومیش، گوسفند و بز) در دسترس هستند.

Cherdthong و Wanapat  مطالعه ای ارائه کردند که کارایی بالقوه SRU را در افزایش کارایی جذب N شکمبه، سنتز پروتئین میکروبی، هضم فیبر و بهبود تولید نشخوارکنندگان برجسته کرد. علاوه بر این، SRU می تواند جایگزینی سازگار با محیط زیست برای جایگزینی بخشی از منابع پروتئین گیاهی باشد و تشکیل آهسته آمونیاک در شکمبه می تواند تضمین کند که هیچ تاثیر منفی بر دفع نیتروژن ندارد.