• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پیش ساز گلوکز گلوکو پارس


گلوکوپارس ترکیبی موثر از پیش ساز های گلوکوژنیک

به دلیل تخمیر قابل توجه نشاسته و قندهای آزاد در شکمبه، گلوکز کمی از جیره گاوهای شیری جذب می شود. غلظت گلوکز پلاسما تابعی از ورود گلوکز از گلوکونئوژنز (و سایر منابع) و مصرف گلوکز توسط بافت های خارج کبدی است.
به فرآیند ساخت گلوکز از پیش ساز گلوکز توسط اندام های داخلی (کبد و کلیه و ...) گلوکونئوژنز می گویند. از آنجایی که لاکتوز شیر مشتق شده از گلوکز خون است، ظرفیت تولید شیر مستقیما با ظرفیت گلوکونئوژنز و میزان گلوکز خون در ارتباط است.
در طول دوره انتقال، زمانی که نیاز دام به انرژی افزایش می یابد مصرف خوراک کاهش پیدا می کند. نیاز به گلوکز در گاوها در سه ماهه آخر آبستنی به دلیل رشد جنین و پس از زایمان به دلیل تولید شیر افزایش پیدا می کند. در نزدیکی زایمان هنگامی که غلظت گلوکز خون کاهش می یابد، حرکت NEFA از بافت چربی تحریک می شود و جذب اسیدهای چرب توسط کبد افزایش می یابد و باعث افزایش تشکیل اجسام کتونی می شود. در طول دوره انتقال مقاومت به انسولین در جذب گلوکز توسط سلول های کبدی اثرگدار است. از این نظر، عرضه 3 پیش ساز گلوکوژنیک مانند پروپیونات، پروپیلن گلیکول و گلیسرول ، که برای ورود به سلول های کبد وابسته به انسولین نیستند برای گذر از دوره ی انتقال به دام کمک می کنند.
با بررسی نزدیک به 35 مطالعه در رابطه با افزودن پیش سازهای گلوکز مشخص شده که با افزایش عرضه پیش ساز های گلوکز از طریق ورید پورتال و همچنین برداشت آن توسط کبد سنتز گلوکز توسط کبد نیز به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

 


انواع پیش ساز های گلوکز
1. گلیسرول می تواند توسط کبد و کلیه ها به گلوکز تبدیل شود و انرژی را برای متابولیسم سلولی فراهم می کند. گلیسرول به عنوان یک پیش ساز گلوکوژنیک عمل می کند، که می تواند به کاهش تعادل انرژی منفی و اختلالات متابولیک مرتبط کمک کند.
2. پروپیلن گلایکول یکی دیگر از محصولات گلوکوژنیک است، پروپیلن گلایکول چه در شکمبه به پروپیونات تخمیر شود و چه توسط کبد جذب و متابولیزه شود، در نهایت به گلوکز تبدیل شده و با بهبود وضعیت گلوکوژنیکی و متابولیکی حیوان می تواند در حفظ ماده خشک مصرفی و سلامت دام نقش موثری داشته باشد.
3. در نهایت، پروپیونات به عنوان پیش ساز اصلی گلوکونئوژنز در نشخوارکنندگان نقش دارد. پروپیونات کلسیم، که می تواند به اسید پروپیونیک و Ca2+ در شکمبه هیدرولیز شود، یک افزودنی خوب برای کاهش تعادل منفی انرژی و تعادل منفی کلسیم گاوهای شیری در دوره انتقال است. مکمل کلسیم پروپیونات نه تنها پیش سازهای گلوکوژنیک را فراهم می کند، بلکه به طور قابل توجهی دریافت کلسیم توسط گاوها را افزایش می دهد. نتایج مطالعه مارتینز و همکاران نشان داد که گاوهایی که با پروپیونات کلسیم تغذیه شدند، تولید شیر بیشتری در اوایل شیردهی داشتند. لیو و همکاران همچنین ثابت کردند که افزودن پروپیونات کلسیم به خوراک گاوهای شیری باعث بهبود وضعیت انرژی آنها می‌شود.

در نتیجه، هر یک از این ترکیبات مسیر متفاوتی برای تبدیل به گلوکز دارند. بنابراین، اختلاط انواع پیش ساز ها با توجه به اینکه هر یک از آنها از مسیرهای مختلف برای سنتز گلوکز در کبد استفاده می کنند بهترین گزینه است.

شرکت مهرگان مکمل برتر البرز با تولید محصولی که شامل ترکیبی از پیش ساز های گلوکوژنیک می باشد می تواند تا نیاز دام را در دوره ی انتقال و شرایط بالانس منفی انرژی تامین کند.

جهت سفارش و مشاوره رایگان  می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 تلفن تماس کارخانه : 02637779451


فروش:  09371579036این محصول باعث :
- افرایش گلوکز خون و انسولین به واسطه ی افزایش فراهمی پیش ساز های گلوکز و فعال تر کردن مسیر گلوکونئوژنز
- باعث کاهش بتا هیدروکسی بوتیریک اسید (BHBA)، اسید چرب غیر استری (NEFA)، استون، استواسید و ... در خون و کبد خواهد شد
- جلوگیری از بروز کتوز و کبد چرب و بالا بردن عملکرد دام طی دوره ی شیرواری خواهد شد .
ترکیبات :
پروپیلن گلایکول - گلیسرول - پروپیونات کلسیم - نیاسین - کروم
میزان مصرف :
350 گرم به ازای هر راس دام

بیشتر بدانید:گلوکز محافظت شده،فروش اوره دامی ،کاربرد گلوکز محافظت شده