• این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کاربرد اوره در تغذیه دام


کاربرد اوره در تغذیه دام

شرکت مهرگان مکمل برتر البرز

شرکت مهرگان مکمل برتر البرزبا هدف تامین افزودنی های خوراک دام در سال ۱۳۹۵ تاسیس شد. همزمان با فعالیت های بازرگانی تحقیقات خود را در کنار مجموعه نخل زیتون آذران  و با هدف کاهش واردات مکمل های دامی،ادامه داد.

اوره تغذیه دام

جهت سفارش و مشاوره رایگان در مورد کاربرد اوره در تغذیه دام می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 تلفن تماس کارخانه : 02637779451
فروش:  09371579036

پروتئین غذایی علاوه بر تأمین اسیدهای آمینه ، در تغذیه نشخوارکنندگان نقش مهمی دارد. همچنین منبع نیتروژن برای سنتز پروتئین میکروبی است. نشخوارکنندگان توانایی استفاده از ترکیبات نیتروژن غیر پروتئینی را به عنوان منابع N برای سنتز پروتئین میکروبی شکمبه دارند. استفاده از اوره به عنوان جایگزین پروتئین در رژیم های نشخوارکننده جذاب است زیرا در مقایسه با سایر سوره های NPN و خوراک های پروتئینی مانند کنجاله سویا با تجزیه زیاد شکمبه در غذاهای نشخوارکننده جذاب است. با این حال ، مقدار اوره قابل استفاده در رژیم های غذایی به دلیل هیدرولیز سریع آن به آنزیم های میکروبی به نیتروژن آمونیاک در شکمبه ، و در نتیجه تجمع و فرار آمونیاک ازت از شکمبه ، نسبتاً محدود است. ترکیبات اوره  آهسته رهش در شکمبه ، به عنوان جایگزینی اوره در جیره های نشخوارکننده ، سابقه طولانی در تغذیه نشخوارکنندگان دارند. این علاقه به ترکیبات نیتروژن آهسته شکمبه در درجه اول از پتانسیل آنها برای  ترشح آهسته آمونیاک پس از تغذیه ناشی می شود ، در نتیجه باعث کاهش اوج غلظت آمونیاک در شکمبه می شود که منجر به استفاده ناکارآمد آن توسط میکروارگانیسم های شکمبه می شود و جذب از شکمبه افزایش می یابد. این امر همچنین می تواند باعث کاهش متابولیسم مرتبط با تبدیل آمونیاک به اوره در کبد شود ، در حالی که یک منبع ثابت آمونیاک به باکتری های شکمبه در بین وعده های غذایی فراهم می کند. کاربرد اوره در تغذیه دام.

مقالات مرتبط:فروش اوره دامی ،اوره آهسته رهش ، اوره پریل

 

کاربرد اوره در تغذیه دام

این بررسی استفاده از اوره و تولید محصولات اوره با رهش آهسته در نشخوارکنندگان را توصیف می کند. مطالعات اخیر در مورد مکمل محصولات اوره با رهاسازی آهسته در مورد تخمیر شکمبه ، سنتز پروتئین میکروبی و تولید شیر در نشخوارکنندگان نیز خلاصه شده است. مواد غذایی خوراکی و خوراکی از نظر توانایی پشتیبانی از عملکرد حیوانات در نگهداری ، رشد ، تولید مثل و شیردهی برابر نیستند (Van Soest، 1994). آنها انرژی و مواد مغذی ضروری را به شکل پروتئین ، ویتامین و مواد معدنی تأمین می کنند. انرژی و پروتئین اغلب محدودترین عوامل برای نشخوارکنندگان است و در سیستمهای ارزیابی بیشترین توجه را به آنها کرده است (ماپاتو و همکاران ، 2010). در تهیه رژیم های غذایی برای نشخوارکنندگان ، بهینه سازی تعادل بین انرژی و پروتئین مواد غذایی مهم است ، به طوری که شکمبه شکمبه متعادل رخ دهد و حداکثر مصرف داوطلبانه و استفاده از خوراک حاصل شود. پروتئین غذایی نقش مهمی در تغذیه نشخوارکنندگان دارد ، از آنجا که علاوه بر تأمین اسیدهای آمینه ، این یک منبع نیتروژن برای سنتز پروتئین میکروبی است (Nocek and Russell، 1988). کاربرد اوره در تغذیه دام

بنابراین ، مهمترین ماده مغذی و همچنین گرانترین ماده غذایی است که باید به طور م usedثر مورد استفاده قرار گیرد. استراتژیهایی برای کاهش هزینه خوراک بدون دخالت منفی در تولید به طور مداوم مورد تحقیق قرار گرفته اند. جایگزینی خوراکهای سنتی در جیره نشخوارکنندگان به عنوان اقتصادی رایج است تغییرات شرایط (Ærskov ، 1999 ؛ Devendra ، 2007). کنجاله سویا (SBM) مدت هاست که به عنوان منبع برجسته ای از پروتئین در نشخوارکنندگان مورد استفاده قرار می گیرد ، با این حال ، با افزایش قیمت ، استفاده در نهایت منجر به هزینه بیشتر تولید می شود (چالوپا ، 2007). بنابراین ، استفاده از اوره به عنوان جایگزین پروتئین (غیر پروتئین N ، NPN) به دلیل کم هزینه بودن در مقایسه با سایر خوراک های پروتئینی مانند SBM با قابلیت تجزیه پذیری زیاد ، رژیم های غذایی مغذی جذابی است (Wanapat، 2009؛ Xin et al.، 2010) . اوره از طریق آمونیاک شکمبه (NH3) به پروتئین میکروبی تبدیل می شود و از این طریق پروتئین اضافی برای حیوانات میزبان تأمین می شود (Nocek and Russell، 1988؛ Calsamiglia et al.، 2008). با این حال ، میزان اوره قابل استفاده در رژیم های غذایی به دلیل هیدرولیز سریع آنها به NH3 در شکمبه توسط آنزیم های میکروبی نسبتاً محدود است.

جهت سفارش و مشاوره رایگان در مورد کاربرد اوره در تغذیه دام می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 تلفن تماس کارخانه : 02637779451
فروش:  09371579036

مقالات مرتبط:فروش اوره دامی ،اوره آهسته رهش ، اوره پریل