• کارخانه : 02637779451 فروش : ۰۲۶۳۲۵۱۷۹۹۱
  • شماره همراه فروش: 09371579036
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اخبار و مقالات

استفاده از اوره در جیره غذایی گاو|اوره خوراکی چیست


استفاده از اوره در جیره غذایی گاو


استفاده از اوره در جیره غذایی گاو؛ اوره برای تامین قسمتی از ‏نیازهای پروتئینی گاوها است .گاوها هم مثل سایر نشخوارکننده گان روی زمین نیاز به استفاده از مواد پروتئینی مورد نیاز را دانرد در این بین می توان از ازت غیر پروتئینی به عنوان یک منبع پروتئینی در جیره ی غذایی هم استفاده کرد.می توان اوره را به جیره ی غذایی گاوها به عنوان یک ازت غیر پروتئینی اضافه کرد که شکمبه ی گاوها قابلیت هضم آن و همچنسن تبدیل کردن به ازت آمونیاکی را نیز دارد.دقت کنید که که در شکمبه ی گاوها میلیاردها میلیارد از انواع باکتری، قارچ و همچنین پرتوزوا وجود دارد که در این میات میکروارگانیسمها توانایی استفاده از ازت غیر پروتئینی را در بین جیره گاوها دارند.

Use of urea in cattle diet/استفاده از اوره در جیره غذایی گاو

برای خرید اوره در جیره غذایی گاو یا مشاوره با ما تماس بگیرید

میکروارگانیسم ها از این ازت برای ساختن بدنشان استفاده می کنند و در آخر باعث تولید پروتئین های میکروبی می شوند.در انتها میکروبها از شکمبه گاوها هم عبورکرده و در قسمت های ‏پایین تر در دستگاه گوارش دام هضم می گردند.حالا وقتی پروتئین میکروبی هضم شد,اسیدهای آمینه ی آن آزاد شده و پس از آن این اسیدهای آمینه وارد جریان خون گاو ها می گردند. وقتی که میخواهید اوره را به جیره ی غذایی گاوهای خود به عنوان منبع پرتئینی اضافه کنید خیلیی مراقب باشید تا اوره را به گاو های کمتر از یک سال و بیمار ندهید زیرا ممکن است باعث مرگ آنها شود.
‌همچنین اوره حتما باید به خوبی با جیره غذایی گاو ها مخلوط شود. برای جلوگیری ازمصرف زیاد گاو از اوره و مسمومیت آمونیاکی نباید ‏هیچگونه توده یا کلوخه اوره ی خوراک گاوها باشد. علائم مسمومیت اوره شامل بیحالی و ریزش زیاد بزاق, همچنین کاهش ‏اشتها و حتی مرگ می باشد. در استفاده از اوره به عنوان خوراک موارد زیادی باید رعایت شود.

‏هنگام استفاده از اوره به عنوان جیرا برای غذای گاوها نکات زیر را باید حتما رعایت کنید:

میزان افزوده اوره به جیره های گاو ها


تمامی جیره ها باید ۱ درصد کل هوا خشک ، ۳ درصد مخلوط کنسانتره و همچنین ۲۵ الی ۳۰ درصد کل از ازت جیره باشد. سطح اوره در مخلوط کنسانتره را همچنین می توان به بیش از ۳% افزایش داد به این شرط که مواد خوشخوراکی مانند ‏ملاس درجیره استفاده شود‌.

استفاده ی درست و بهینه از اوره در جیره هابه این دلیل که میکروارگانیسم ها به راحتی بتوانند برای ساختن بدنشان از منبع ازت غیر پروتئینی ای اضافه شده استفاده کنند حتما باید به مقدار مناسب از کربوهیدرات های سهل الهضم ویا انرژی, مواد معدنی و هنچنین ویتامین ‏ها در جیره موجود باشند.

ملاس به اوره اضافه شود


ملاس از نظر مواد معدنی و انرژی و یک منبع بسیار خوب می باشد که می توانید مخلوط آب و اوره و ملاس با حداکثر ۱۰% اوره بصورت لیسیدنی در اختیار گاوها قرار دهید.در پایان دقت کنید که مکمل های پروتئینی اوره ارزان تر در بازار های امروزه از مکمل های بدون اوره هستند از این رو بهتر است نگران افزایش هزینه ی جیره غذایی گاو با افزودن اوره های مقوی برای گاو های خود نباشید.‏‎

برای اطلاعات بیشتر: تأثیر وجود اوره آهسته رهش در جیره گاو بر تخمیر ،اوره آهسته رهش چیست را مطالعه کنید.